poniedziałek, 29 października 2012

"Halloween" to promowanie okultyzmu i magii

Za kilka dni będziemy obchodzili uroczystość Wszystkich Świętych oraz Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to czas, kiedy nasze oczy zwrócone są na rzeczy ostateczne. Niestety, bardzo często wspomnienie to jest zastępowane promowaniem tzw. "Halloween". Jest to owoc rozpowszechniania się okultyzmu i magii - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Archidiecezji Warszawskiej.

Jak przypomina Kuria Metropolitarna w Warszawie, "korzenie "Halloween" związane są z pogańskimi obchodami święta duchów i z oddawaniem czci celtyckiemu bogu śmierci."
W tekście przypomniana jest postać Antona Laveya, twórcy współczesnego satanizmu. "Stwierdził iż noc z 31 października na 1 listopada jest największym świętem lucyferycznym. Mają wtedy miejsce wzmożone liczebnie akty przemocy o charakterze okultystycznym. Kościół otwarcie sprzeciwia się takim praktykom."
Dalej jest przypomnienie, że słów z Katechizmu Kościoła Katolickiego: "Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość (Por. Pwt 18,10; Jr 29,8). Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem - połączonym z miłującą bojaźnią - które należą się jedynie Bogu" (2116)."
"Często praktyki okultystyczne kryją się pod pozorem zabawy "przekupywania duchów", do której zaprasza się dzieci, młodzież i dorosłych." - przestrzega Kuria - "Nie są one zgodne z nauką Kościoła. Zatem praktykowanie "Halloween" mija się z powołaniem chrześcijanina."